Jablečný ocet a jaho blahodárné účinky

29. ledna 2013 v 15:57 |  Naše tělo

JABLEČNÝ OCET
Jablečný ocet působí na metabolismus, pomáhá při obezitě, alergii a únavě. Ideální pro jarní očistu a podporu organismu.

Pravý ocet z jablečné šťávy je vyráběn kvašením šťávy z celých, čerstvých jablek. Za své blahodárné účinky vděčí vysokému obsahu minerálů, obsažených v jablkách. Je považován za lék i přísadu do jídla a jako takový je používán léčiteli a kuchaři.
Aktivní složkou jablečného octa je vlastně kombinace minerálů, organické hmoty a kyseliny octové, která mu dodává charakteristickou vůni a chuť. Jablečný ocet obsahuje průměrně 5% kyseliny, je bohatý na minerály a má nízký obsah přírodního cukru a vitamínů. Obsahuje neobvykle mnoho draslíku, vápníku, fosforu, sodíku a stopových prvků. Schopnost jablečného octa spojovat draslík s ostatními prvky je to, co mu dává vlastnosti všestranného léku.

ÚČINKY

Pozorování a případy ukazují různé blahodárné účinky jablečného octa. Má svíravé účinky, které pomáhají zastavit průjem, zvyšuje okysličování krve, zlepšuje metabolismus, posiluje trávení, zabraňuje kažení zubů, působí jako dezinfekce proti střevním parazitům a zvyšuje srážlivost krve. Může být rovněž používán lidmi, kterým chybí žaludeční kyselina, ke zlepšení trávení. V těchto případech se doporučují 1-2 lžičky jablečného octa ve sklenici vody před hlavními jídly.
Není to lék, takže je možno jej používat spolu s ostatními léčivy. Je vhodný pro diabetiky a pro ty, kteří musí dbát na omezený přísun sodíku. Je vhodný pro děti i pro starší lidi.
V knize ,,ocet z jablečné šťávy" Cyril Scott popisuje jeho,,zázračné" účinky na mnoho poruch, avšak nakonec upozorňuje své čtenáře, že to není všelék. Zdůrazňuje, že jablečný ocet pouze upravuje biologické pochody, a tím pomáhá předcházet nebo i léčit takové poruchy, jako je obezita, nadměrné menstruační krvácení, infekce ucha, nosu a krku, alergie, otoky žil a poruchy krevního oběhu. Účinky jablečného octa na některé tyto problémy si zaslouží bližší pozornosti.

NADVÁHA neboli obezita
Obezita je mezinárodní problém. Jestliže bychom na okamžik nebrali v úvahu tak samozřejmé příčiny obezity, jako je přejídání, nedostatek pohybu a přemíra sladkostí a alkoholu, další příčinou je špatné okysličování krve. Jablečný ocet zvyšuje hladinu kyslíku v krvi a tím zrychluje přeměnu potravy v energii.

DEZINFEKČNÍ ÚČINKY
Dezinfekční účinky octa z jablečné šťávy jsou patrny již po několika dnech užívání. Stolice ztrácí ostrý zápach a dokonce i dech ztrácí nepříjemné pachy. To proto, že jablečný ocet zvyšuje kyselost a ničí hnilobné bakterie ve střevech. Jedovaté bakterie jsou jinak částečně vstřebávány do krve, což způsobuje autotoxikaci organismu. Čištění střev nachází stále větší oblibu - jak si lékaři začínají uvědomovat, že je to základní předpoklad pro zdravý život.

ENERGIE A ZDRAVÍ, ÚNAVA A NEMOC
Překyselení organismu je dáváno do souvislosti s únavností, dětskými nemocemi, sennou rýmou, arthritidou a jinými nemocemi. Ocet z jablečné šťávy odstraňuje překyselení organismu. Jakmile překyselení organismu odstraní, tělo znovu získá energii a zdraví.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama