Odkyselení organismu dle knihy Kurta Tepperweina - Pryč s kyselostí

28. dubna 2016 v 14:06 | Biozero |  Detoxikace

250g Tepperweinovy směsi obsahuje:

80g hydrogenuhličitan sodný

100g uhličitan vápenatý

10g hydrogenuhličitan draselný

10g fosforečnan sodný

50g uhličitan hořečnatýDnes již i lékaři potvrzují, že mnoho nespecifických, ale i vážných zdravotních problémů můžou mít a také mají příčinu v překyselení organismu.

K překyselení našeho organismu přispívá jak náš sedavý způsob života, tak nevhodná skladba stravy, nedostatečné žvýkání potravy, nekvalitní voda, znečištěné prostředí, stres, zlost, strach, úzkost a další psychická zatížení.

Získáním rovnováhy kyselin a zásad v těle si lze tyto chronické choroby zlepšit, ba i vyléčit.Jednoduchým testem, kdy si změříme pH moči, ihned zjistíme, zda je naše tělo překyselené.

Ideální doba na měření je ihned ráno, kdy je moč nejkyselejší a proto nám poslouží jako měřítko pro stanovení kyselosti našeho organismu.

Ideální hodnota pH moči leží mezi pH 7,4-7,5 přičemž ráno bývá zpravidla podstatně nižší a to cca 5,5 - 6,0 pH. Jelikož jsou hodnoty pH moči kolísavé, měříme si je pro kontrolu během dne několikrát.Je-li naše pH nižší, než-li je optimální hodnota, připravíme si odkyselovací směs.Postup je jednoduchý, plnou kávovou lžičku směsi rozmícháme ve velké sklenici vody a pijeme ji jednou až dvakrát denně, ráno a večer.

Směs pijeme tak dlouho, dokud se moč nestabilizuje na pH 7,5 jednotek.


Dle ajurvédské medicíny bychom odkyselovací směs neměli užívat v době od 10-14 hodiny a po 22. hodině.

Zásaditou směs nikdy nerozpouštíme v perlivé minerální vodě, jelikož přítomná kyselina uhličitá by část důležitých zásad neutralizovala.Naše pH samozřejmě ovlivňuje jak kvalita, tak i množství stravy a přijímaných tekutin. Doporučuje se pít denně čistou pitnou vodu a to 2,5-3 litry za den a dbát na příjem zásadité stravy, viz. tabulka.

Odkyselení organismu výrazně napomáhají pravidelné masáže svalů, sauna, sport, zásadité koupele.Nastolení acido-bazické rovnováhy je základem každé úspěšné léčby. Také je i klíčem k pevnému zdraví, zpomalení stárnutí a k dlouhověkosti.

Podrobnější informace naleznete v knize Pryč s kyselostí - Kurt Tepperwein. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Victoria Renkse Victoria Renkse | Web | 28. dubna 2016 v 14:21 | Reagovat

Zajímavé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama