Květen 2016

Šungit

25. května 2016 v 18:07
ŠUNGIT

je nejstarší minerál na planetě obsahující uhlík. Od diamantu a grafitu se šungit liší jen svou strukturou. Jeho molekuly jsou svou strukturou podobné fotbalovému míči a nazývají se FULLERENY.
Tento karelský šungit je uložen v nejstarších vrstvách zemské kúry, jejichž stáří je více než 2 miliardy let. Jeho kosmický původ je díky vysoké koncentraci fullerenů velice pravděpodobný, protože podobné mimozemské fullereny byly nalezeny také v meteoritech. O důležitosti odhalení fullerenů hovoří i fakt, že skupina anglických vědců za něj získala Nobelovu cenu.
Výroba umělých fullerenů je dnes omezena kvůli jejich vysoké ceně. Ta je více než $900 za gram, a proto se využívají pouze v oblasti špičkových technologií kosmického výzkumu, medicíně a počítačovém průmyslu. Nález přírodních fullerenů v karelském šungitu je skutečná senzace. Je to jediné ložisko šungitu s obsahem fullerenů na Zemi.
Ukázalo se, že při vzájemném působení s vodou má šungit léčebné vlastnosti. Přetváří vodu na biologicky aktivní. Voda s energoinformační matricí šungitu je vodou nové generace. Pomáhá pracovat všem biologickým strukturám organizmu, aniž by potlačovala zdravé buňky. Fulleren je nejvýkonnější a dlouho působícím antioxidant.
Šungitová voda působí na organizmus plánovitě. Tlumí bolesti a má protizánětlivé účinky. Má baktericidní vlastnosti, trvanlivý antihistaminový účinek. Šungitová voda díky svým léčivým účinkům pomáhá léčit nejrůznější zánětlivá onemocnění, alergické, virové, kožní, kloubní potíže, nemoci látkové výměny, a to těmito způsoby:

  • pitím - gastritidu, kolitidu, nachlazení (chřipku, bronchitidu), žlučníkové a ledvinové kameny, cukrovku, artritidu. Pomáhá obnovit imunitní a energetický stav při syndromu chronické únavy. Je dokázáno, že fullereny brání vzniku a rozvoji arteriosklerózy. Neméně zajímavým faktem je, že šungitová voda odstraňuje kocovinu
  • obklady - vředy, špatně hojící se rány, proleženiny, furunkuly, lupénku, atopický exem. Skvěle zmírňuje bolest při popáleninách

Tato voda má omlazující účinky. Každodenním mytím se zvyšuje elasticita a tonus pleti, mizí drobné vrásky, loupání pokožky, otoky. Šungitové fullereny urychlují regeneraci tkání. Velmi užitečné je omývání vodou při uhrech. Šungit takto obnovuje mladost a krásu pleti.
Oplachování vlasů vodou zpevňuje jejich kořínky, zamezuje plešatění a vypadávání vlasů a dodává jim lesk a hebkost.

Šungit je univerzální sorbent. Nic se nevyrovná schopnosti šungitu čistit vodu od škodlivých příměsí. Na svém povrchu absorbuje 95% nečistot, odstraňuje zakalení a dodává vodě pramenitou chuť. Šungit odstraňuje z vody těžké kovy, koloidní železo z vodovodního potrubí, nitráty a nitrity, pesticidy, dioxiny, fenoly, sloučeniny chlóru, ropné produkty, radionuklidy, vajíčka helmintoz, viry a bakterie. Současně dodává organizmu prospěšné mikro a makroprvky a pohlcuje škodlivé. Šungitovou vodu je možné používat ke kloktání, vyplachování úst a nosu při angínách, paradentóze a rýmě.

Historie
Neobyčejné vlastnosti šungitu byly v Rusku známy už velmi dávno, nenazývali ho však šungit, ale "břidličný kámen" (pamatujete z Bible?). Šlechtična Xeňa Ivanova Romanovová byla vyhnána Borisem Godunovem do Zaoněží, kde ji bylo souzeno zemřít, ale na radu místních rolníků začala pít vodu ze zázračného pramene a koupat se v ní, po čemž nejen že se uzdravila, ale v roce 1596 porodila budoucího cara, zakladatele dynastie Romanovců, Michaila Fjodoroviče.
Petr první, který trpěl ledvinovými kameny, avitaminozou a poruchami trávicího ústrojí, vyzkoušel na sobě velikou sílu "břidličného kamene" a vydal nařízení, aby tento kámen nosil každý voják. Ruská armáda vyhrála poltavskou bitvu částečně díky tomuto kameni. Léto 1709 bylo suché, vodní nádrže "rozkvetly". Švédská armáda včetně krále Karla XII. měla poruchy střevního traktu a rychle ztratila bojovou formu. Ale ruští vojáci podle nařízení cara pili pouze vodu upravenou "břidličným kamenem". Ruská armáda byla zdravá a porazila Švédy. Později, v roce 1719, byly na příkaz Petra I. na místě léčivého pramene postaveny první lázně v Rusku "Marciální vody", které byly pojmenovány na počest boha války - Marsu.

Současnost
Svět stojí před problémem technogenního znečištění. Ve většině zemí západní Evropy a Ameriky se již voda z vodovodu nepije. Není tedy divu, že karelský šungit nakupuje Holandsko, Norsko aj. Vodu upravenou šungitem lze právem nazývat vodou nového pokolení. Vděčí za to léčivým vlastnostem šungitu, kterých si předkové spravedlivě cenili. Kromě pití lze šungitovou vodu nasycenou zrnitým uhlíkem s výhodou využívat v kosmetice. Je to spojení posledních vymožeností s moudrostí tradic. Stimuluje rovnováhu buněčné výměny. Unavená a povadlá pokožka se obnovuje. Šungitová voda během mnoha staletí darovala ruským ženám hebkost pleti.
Pro lidi trpící kloubním onemocněním (artritidou, dnou, revmatizmem) je velmi účinný šungitový balzám nebo krém, který mírní bolest, záněty, otoky kloubů, zlepšuje krevní oběh a pružnost tkání. Pytlíčky s Šungitem přikládané na klouby nebo bedra odstraňují bolest a obnovují pohyb po radikulitidě, osteochondróze a artritidě.
Šungitová masáž chodidel (chození po drti), jejíž základem je působení na reflexní zóny, odstraňuje bolest a únavu nohou, zlepšuje krevní oběh a spánek, nabíjí pozitivní energií a má kladný vliv při onemocněních páteře.
Po koupeli v šungitové vodě máte pocit lehkosti, protože probíhá čištění energetických kanálů. Taková koupel odstraňuje napětí a stres, obklopuje tělo uvolňující něhou. Je velmi prospěšná lidem trpícím radikulitidou, osteochondrozou, kloubním a kožním onemocněním (psoriáza, ekzem, dermatitida).

Není tajemstvím, že největší procento lidí s leukémií nebo rakovinou žije v geopatogenních zónách. Na západě je velmi rozvinut průmysl ochranných prostředků před zářením. Dnes můžeme s jistotou říci, že nejsilnější ze všech známých ochranných prostředků před radiací je šungit.Vysoce aktivní šungitový uhlík je schopen zpomalit elektromagnetickou energii bez toho, aniž by narušil magnetické pole Země. Zastiňuje i nejsilnější záření. S tímto cílem se vyrábějí šungitové polštářky, pytlíčky a matrace.
Je prospěšné zalévat pokojové a zahradní kultury vodou nového pokolení. Na oplátku se člověku zlepší jejich úrodnost a budou vypadat zdravě.

Šungitovou vodu mají velmi rády zvířata. Ze dvou misek si určitě vyberou tu s šungitovou vodou. Zvířata trpí stejnými nemocemi jako člověk, proto je také pro ně šungitová voda velmi potřebná. Působí preventivně proti tvorbě kamenů, odstraňuje svrbění a loupání kůže, alergické projevy, zlepšuje kvalitu srsti, zpevňuje zuby a kosti, chrání před infekčními nemocemi a parazity.

Formy a způsob použití
Před prvním použitím promyjte šungit několikrát tekoucí vodou. Nechte stát ve vodě v poměru 1:15 nebo 1:20 po dobu 3 dnů až do zmizení zakalení. Podle spotřeby vodu dolévejte. Pravidelně šungit promývejte kvůli odstranění povlaku, který se na něm vytvoří.
Šungit 150g: k pití, pro kosmetické účely, pro zvířata.
Šungit 500g: k pití, přípravě jídel, v kosmetice, pro koupele (luhovat balení v 7-10 litrech vody po dobu 3 dnů, pak přidat do vany s obyčejnou vodou. Koupel provádět 2 krát týdně).
Šungit 1000g: Univerzální: k pití, přípravě jídel, v kosmetice, k masáži chodidel a křížové oblasti při onemocnění páteře, kloubů, poruchách krevního oběhu v končetinách (šlapání po drti, pytlík pod křížovou oblast), jako stínítko (pytlík, matrace) proti radiaci a geopatogenním zónám, pro polévání rostlin.
Časem se množství fullerenů vcházejících do vody snižuje, což vede k zeslabení léčebných vlastností Šungitu. Proto se doporučuje jeho výměna jednou za 2 až 3 měsíce.
Šungit možno objednat zde

Zlato pojď si dát céčko

20. května 2016 v 9:26 | Biozero
Tak tuhle větu slyším za každým mým kýchnutím, zakašláním nebo postesknutím si, že se necítím dobře. A už vidím, jak se za mnou můj drahý hrne s lahví plné vody s rozpuštěným céčkem.
,, Dej si, udělá ti to dobře, posílí ti to imunitu. Však víš, jak je céčko prospěšné. Opice s váhou 70kg mají denní dávku 5.000 mg, tak si aspoň cucni." Taková nabídka se prostě neodmítá a tak si to céčko dám.
,,A nebude mě z toho bolet žaludek? Když jsem si dávala víc céčka do čaje, tak mě z toho bolelo břicho."
Vzápětí přichází ujištění, že mě určitě břicho bolet nebude, protože to vlastně není céčko, ale askorbát sodný.
Tedy 10g céčka s 5g sody bicarbony rozpuštěné v 1L vody. Soda bicarbona je silně alkalická a tudíž neutralizuje kyselost vitamínu C a tím nedráždí žaludeční stěnu.

Chutná to jak sifon, ale s trochou malinové šťávy už je to mnohem lepší, taková příjemně šumivá limonáda.

,, Tohle tě určitě postaví na nohy, každou hodinu vypij 1dcl a uvidíš zítra,jak se budeš cítit. Céčko velmi rychle podporuje imunitu a nastartuje všechny hojivé procesy v těle. V případě akutních problémů jako chřipka, nachlazení, rýma, kašel a jakékoliv onemocnění zánětlivého původu dokáže askorbát sodný velmi rychle a účinně pořešit."
,,Tak jo teda", už se nebráním a askorbát sodný stojí vedle mého počítače a čeká, až si dám svoji terapeutickou dávku.

Příprava askorbátu sodného:
1L vody nebo 1/2 L vody a 1/2 džusu
10g kyseliny askorbové
5 g sody bicarbony

Nevypít naráz, popíjet během dne, aby dokázal organismus přísuny vitamínu C lépe využít.

Vyčistila jsem si zuby himalájskou solí a vyhodila všechny drahé ústní vody

16. května 2016 v 11:29 | Biozero

Určitě to znáte, ta nenápadná nevtíravá bolest zubů, která signalizuje, že už brzy bude nutno navštívit zubaře. Čistíte si pečlivě zuby, pečlivěji než kdy předtím, poctivě používáte zubní nit, ústní vodu. Žvýkáte hřebíček, ale ta bolest, ta je stále tu.

Takhle jsem to měla před několika měsíci i já. Zuby a dásně bolely čím dál naléhavěji a zřetelněji a i přes veškerou péči se bolest nezmírňovala, ale naopak stupňovala. ,, No nedá se ni dělat, jdu se objednat." Cestou k telefonu mě zastaví můj muž a říká: ,,Poslouchej, vyčisti si zuby solným roztokem z himalájské soli." A protože mě už zná a ví, že jeho dobře míněné rady mi často jdou jedním uchem tam a druhým ven, tak mi ten nasycený solný roztok připravil a postavil na poličku nad umyvadlo. A když jsem to už měla tak hezky připravené a zuby fakt bolely, tak jsem si je večer, po obvyklé zubní hygieně zubní pastou a zubní nití, tou solí vyčistila.

Ráno jsem byla velmi mile překvapená, jak jsem v puse měla čisto. Žádný nepříjemný dech, žádný plak na zubech. Pěkně čisťoučko. ,,No hurá", říkám si ,,a teď ještě uvidíme, co na to bolest zubů." Poctivě jsem si zuby čistila roztokem při každém zabolení i během dne. A světe div se, bolest se zmírňovala až zmizela úplně. A to velmi rychle. Do tří dnů bylo po bolení zubů.

Samozřejmě jsem si solným roztokem zuby čistila dál a po pár týdnech jsem si všimla, že zmizela i přecitlivělost zubů na studené a teplé a zmírnila se krvácivost dásní.

Všechny ústní vody skončily v koši a nahradil je nasycený roztok z himalájské soli.

Příprava je jednoduchá:
Do lahvičky s uzávěrem (bohatě stačí 2dcl) nasypete do poloviny himalájskou sůl a druhou polovinu doplníte vodou. Lahvičku uzavřete, protřepete, aby se sůl dobře rozpustila a roztok je hotový.
Před samotných čištěním zubů je fajn směs protřepat, popřípadě po delším užívání dolít vodou.

Jak jsem se později dozvěděla, tibetští mniši solný roztok používají v péči o zuby po staletí a v ruském lidovém léčitelství jsou solné roztoky účinným prostředkem při léčbě mnoha neduhů.
Himalájská sůl k dostání zde

Květen - pečujeme o srdce

3. května 2016 v 11:29 | Biozero |  Naše tělo


Srdce je svalový orgán, který svými pravidelnými stahy zajišťuje oběh krve a tím prokrvení organismu. V průběhu 1 minuty se přibližně 70x stáhne a přečerpá 5 litrů krve, v případě potřeby dokáže tento objem zvýšit až 5x.Problémy v činnosti srdce se mohou projevit:

bušením srdce, nespavostí, bolestí páteře, problémy s dýcháním, dušnostíPodle nosa poznáš kosa - dle smyslových orgánů srdci odpovídá - špička nosu a jazyka.
Bledý jazyk - ukazuje na slabost krevního oběhu.

Červený jazyk - ukazuje na horkost v těle.

Červené zbarvení nosu - ukazuje na přetíženost srdce.

Rýha na konci nosu uprostřed - ukazuje na šelest na srdci.

Do široka rozložený (naběhlý) nos - upozorňuje, že i srdce bude pravděpodobně rozšířené.Svému srdci můžete prospět:

správným jídelníčkem

pravidelným pohybem

spánkem

psychickou pohodou

ve větší míře užívejte vitamín C - zlepšuje krevní oběh a snižuje cholesterol v krvi

pijte zelený čaj - obsahuje důležité ochranné látky pro srdce.

Nepijte kávu od 11 - 13h a obecně omezte černý čaj, colu, energetické kofeinové nápoje, kakao a nekuřte.Srdce je sval jako každý jiný a potřebuje ke své práci:

- dostatek výživných látek jako hořčík, draslík, vitamín E

- dostatek kyslíku - cvičení nebo svižná procházka 20-30 minut denně

- volnou krční a hrudní páteř - bloky na páteři ovlivňují stav srdce

- dostatečné množství tekutinDo jídelníčku zařaďte:

Čerstvé bylinky k ochucení - místo soli.

Česnek - pomáhá snižovat krevní tlak a množství cholesterolu.

Omega-3 mastné kyseliny - stimulují krevní oběh, snižují riziko tvorby krevních sraženin a také snižují vysoký krevní tlak. Jejich zdrojem jsou ryby a rybí olej.

Vlákninu - pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi.

Víno - v malých dávkách a pravidelně, nikoliv příležitostně, má příznivý dopad na vznik a rozvoj aterosklerózy.

Ryby: pstruh
Maso: jehněčí, vepřové srdce
Luštěniny: Sója, naklíčené fazole mungo, čerstvý hrášek, červená fazole
Obiloviny: pšeničné klíčky, zelený ječmen, tmavé pečivo
Zelenina: okurka, červená paprika, zralá červená rajčata, rukola, čekanka, artyčoky, ředkvička
Ovoce: grapefruit, červené hrozno, třešně,
Mléčné výrobky: omezit, upřednostnit zakysané výrobky
Tekutiny: voda, ovocné čaje, červené víno, melasový nápoj

Koření: kurkuma, čerstvá bazalka, rozmarýn, oregáno, tymián,

Vhodné bylinky pro podporu činnosti srdce

- Hloh obecný, působí na rozšiřování věnčitých tepen, pozitivně ovlivňuje srdeční činnost, zlepšuje krevní oběh, snižuje krevní tlak, harmonizuje srdeční arytmie, má protisklerotický účinek.

- buřina srdečník, karbinec evropský, mařinka vonná, pelyněk, pampeliška, mochna husíČinnost srdce dle orgánových hodin:

mezi 11-13 hodinou je energie srdce nejsilnější

mezi 23-1 hodinou je energie srdce nejslabší

Vitamín C v prášku k dostání zde