Vyčistila jsem si zuby himalájskou solí a vyhodila všechny drahé ústní vody

16. května 2016 v 11:29 | Biozero

Určitě to znáte, ta nenápadná nevtíravá bolest zubů, která signalizuje, že už brzy bude nutno navštívit zubaře. Čistíte si pečlivě zuby, pečlivěji než kdy předtím, poctivě používáte zubní nit, ústní vodu. Žvýkáte hřebíček, ale ta bolest, ta je stále tu.

Takhle jsem to měla před několika měsíci i já. Zuby a dásně bolely čím dál naléhavěji a zřetelněji a i přes veškerou péči se bolest nezmírňovala, ale naopak stupňovala. ,, No nedá se ni dělat, jdu se objednat." Cestou k telefonu mě zastaví můj muž a říká: ,,Poslouchej, vyčisti si zuby solným roztokem z himalájské soli." A protože mě už zná a ví, že jeho dobře míněné rady mi často jdou jedním uchem tam a druhým ven, tak mi ten nasycený solný roztok připravil a postavil na poličku nad umyvadlo. A když jsem to už měla tak hezky připravené a zuby fakt bolely, tak jsem si je večer, po obvyklé zubní hygieně zubní pastou a zubní nití, tou solí vyčistila.

Ráno jsem byla velmi mile překvapená, jak jsem v puse měla čisto. Žádný nepříjemný dech, žádný plak na zubech. Pěkně čisťoučko. ,,No hurá", říkám si ,,a teď ještě uvidíme, co na to bolest zubů." Poctivě jsem si zuby čistila roztokem při každém zabolení i během dne. A světe div se, bolest se zmírňovala až zmizela úplně. A to velmi rychle. Do tří dnů bylo po bolení zubů.

Samozřejmě jsem si solným roztokem zuby čistila dál a po pár týdnech jsem si všimla, že zmizela i přecitlivělost zubů na studené a teplé a zmírnila se krvácivost dásní.

Všechny ústní vody skončily v koši a nahradil je nasycený roztok z himalájské soli.

Příprava je jednoduchá:
Do lahvičky s uzávěrem (bohatě stačí 2dcl) nasypete do poloviny himalájskou sůl a druhou polovinu doplníte vodou. Lahvičku uzavřete, protřepete, aby se sůl dobře rozpustila a roztok je hotový.
Před samotných čištěním zubů je fajn směs protřepat, popřípadě po delším užívání dolít vodou.

Jak jsem se později dozvěděla, tibetští mniši solný roztok používají v péči o zuby po staletí a v ruském lidovém léčitelství jsou solné roztoky účinným prostředkem při léčbě mnoha neduhů.
Himalájská sůl k dostání zde
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Derik Derik | 26. května 2016 v 11:46 | Reagovat

Dentální hygiena a vše o čištění zubů v Praze:

http://www.zubni-praha.cz/Poskytovana-pece/Dentalni-hygiena/

2 Ema Ema | 26. května 2016 v 12:01 | Reagovat

Implantologie Praha:

http://www.praguedentalclinic.cz/cs/sluzby/implantologie/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama