Červen 2016

Super vychytávka pro rychlé nakopnutí imunity - Lugolův roztok

9. června 2016 v 11:37 | Biozero

Sotva se venku trochu oteplilo a sluníčko začalo víc a víc hřát, začaly se děti dožadovat napuštění bazénu. Mamí, tatí je horko, chceme se už koupat.

Díky slunečnímu kolektoru je voda během dvou dnů vyhřátá a děti konečně zahajují koupací sezónu. I když má voda krásných 28°C a sluníčko hřeje, přesto děti osoplaví, kašlou a evidentně je znát, že přeci jen nachladly. Většinou nachlazení a příznaky hlásící se virózy řešíme colostrem, D3, omega 3, a vitamínem C.

Tentokrát jsem však na doporučení svého muže vyzkoušela Lugolův roztok. Kdysi patřil ke standardní výbavě každého praktického lékaře. Jód byl považován za univerzální lék a v medicíně se využívá více jak 200 let. Dnes je víceméně opomíjen.


Vyzkoušela jsem ho a byla velmi mile překvapena, jak rychle se zmírnily, spíše takřka zmizely příznaky počínajícího nachlazení. Žádné soplíky, žádný kašel, prostě zdravé děti.


A jak na to?

Večer před spaním natřete dětem plosky nohou a zádička, popřípadě hrudník lugolovým roztokem. Dočetla jsem se, že nejúčinnější je natírat ho do mřížky. Tento způsob se nám opravdu osvědčil.

Lugolův roztok používáme nejen při nachlazení, ale i při i lokálních zánětech kloubů, kyčlí, kolen, průdušek.Všeobecně se má za to, že naše populace spíše trpí nedostatkem jódu. Jak jste na tom, můžete zjistit jednoduchým testem. Nejlépe na předloktí nanesete kapku lugolova roztoku a rozetřete. Při dostatku jódu v těle je skvrna viditelná i několik hodin, při jeho nedostatku mizí velmi rychle.

Více informací naleznete zde: http://www.mahatma.sk/clanky/jod/